top of page

Estonian Voices - "Helisevad hääled"

Kontserdid toimusid aastal 2015:

09.12 kell 19.00 Rakvere Kolmainu kirik
10.12 kell 19.00 Pärnu Kontserdimaja
14.12 kell 19.00 Valga Kultuuri ja huvialakeskus
15.12 kell 19.00 Viljandi Jaani kirik
23.12 kell 20.00 Tallinna Kaarli kirik

25.12 kell 16.00 LISAKONTSERT Tallinna Kaarli kirik
26.12 kell 19.00 Tartu Peetri kirik
29.12 kell 19.00 Türi Kultuurikeskus
30.12 kell 19.00 Kuressaare Laurentiuse kirik

 

Eesti hinnatuim vokaalansambel ning aastal 2015 Eesti Muusikaauhindade tseremoonial Aasta Parima Jazzansambli kategooria võitnud Estonian Voices rõõmustab detsembrikuus kuulajaid oma jõuluhõngulise kontsertsarjaga “Helisevad hääled”.
  
Kontsertidel saab tuntud jõululugude kõrval kuulda ka rahvamuusikaseadeid ning lõbusaid arranžeeringuid tuntud hittidest, kuid ka ansambli liikmete põnevat originaalmuusikat. Efektselt läbikomponeeritud muusika jääb kontsertidel alati avatuks ka improvisatsioonidele.
 
Kuuikus laulavad Mikk Dede, Rasmus Erismaa, Maria Väli, Mirjam Dede, Aare Külama ja Kadri Voorand, kes on grupi loominguline liider ja enamasti ka vokaalseadete autor.
 
Valdkonna nimekaimad tegijad maailmas nagu Peder Karlsson Real Group’ist ja Britt Quentin M-Pact’ist on ansamblit hinnanud üheks omanäolisemaks á cappella kollektiiviks nii Eestis kui ka maailmas. Kuuik viljeleb jazzi, popi ja folkloori sugemetega a cappella muusikat. Grupp on andnud menukaid kontserte Eestis, Saksamaal, Rootsis ja Venemaal.
 
Estonian Voices’e debüütalbumi ettevalmistusse kaasati Euroopa vokaalansamblite tipptegija, Rootsi ansambli The Real Group helitiim.
 
Mikk Dede, üks nõutumaid tenoreid Eestis, on paljude tippkooride nagu Vox Clamantis ja Collegium Musicales liige ja solist. Koos on salvestatud hulgaliselt plaate ning antud kontserte üle Euroopa ja ka Jaapanis. Hetkel täiendab ta ennast EMTA-s jazzvokaali erialal.
 
Kadri Voorandilt on ilmunud kolm autorialbumit. Lauljatar osaleb mitmete Eesti ja rahvusvaheliste kollektiivide heliplaatidel ja kontsertidel. Ta on esinenud paljudel Euroopa kontserdilavadel, lisaks Kanadas ning USA-s. Paljude jazzivaldkonna tunnustuste seas on ta pälvinud 2008. aastal Noore Jazzitalendi tiitli ja 2014. aastal Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali auhinna.
 
Maria Väli esitles 2013. aastal autoriplaati. 2014. aastal esitas Väli tunnustatud Norra helilooja Terje Bjørklundi uudisteost koos selliste maailmanimedega nagu Arve Henriksen ja Torodd Wigum. Lauljatar pälvis 2010. aastal Uno Naissoo nimelisel loomingukonkursil esikoha oma loomingu eest.
 
Mirjam Dede tegutseb TTÜ Big Band’i ja ansambli Dance-O-Phones solistina. Lisaks laulab ta taustvokaale ansamblis Gretagrund. Igapäevaselt on Mirjam laulupedagoog erahuvialakoolis Meero Muusik.
 
Rasmus Erismaa on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppe kooridirigeerimise erialal (dots. Hirvo Surva). Ta töötab Eesti Rahvusmeeskooris laulja ja koormeistrina ning on osalenud paljudes Eesti suuremates muusikali produktsioonides, nagu näiteks “Billy Elliot”, “Shrek”, “Romeo ja Julia” jpt. Peale selle teeb ta koostööd taustalauljana paljude Eesti tippartistidega.
 
Aare Külama on nõutud bass sellistes koosseisudes nagu Vox Clamantis ja Maneo ning pianistina osaleb ta ansamblis Näkk Loviise. Ta on lõpetanud jazzpianistina Viljandi Kultuuriakadeemia ning tegutseb ka kontsertmeistrina.
 
Estonian Voices sündis Jazzkaare ning Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 algatusel. Kultuuripealinn andis võimaluse kutsuda legendaarse vokaalansambli M-Pact’i solist ja arranžeerija Britt Quentin appi Estonian Voices’e esimest kava produtseerima. Sama aasta lõpul anti Jõulujazzi raames ka koos kontserte. Tänaseks on grupp esinenud hulgaliselt nii siin kui sealpool piiri. Eelmise hooaja tippsündmusteks kujunesid turnee Eesti suuremates kontserdimajades koos Estonian Dream Big Bandi ja Datevik Hovanesjaniga ning esinemine ansambliga New York Voices Jõulujazzi raames.
 
Koosseis:
Kadri Voorand – vokaal
Maria Väli – vokaal
Mirjam Dede – vokaal
Mikk Dede – vokaal
Rasmus Erismaa – vokaal
Aare Külama – vokaal

bottom of page